bukiety balonowe warszawa

Moda na baby shower – jak zorganizować tego typu imprezę?

Moda na organizację baby shower przyszła do nas z Ameryki. To nic innego jak impreza dla przyszłej mamy na cześć dziecka, które nosi jeszcze pod sercem. Jeszcze do niedawna baby shower nie miało grona zwolenników, dzisiaj cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością i można śmiało powiedzieć, że staje się już powoli tradycją.

Jak zorganizować baby shower?

Istnieją tak naprawdę dwie opcje. Najczęściej baby shower organizuje przyjaciółka, siostra, grupa koleżanek ciężarnej. Nieco rzadziej to przyszła mama samodzielnie zajmuje się takim przyjęciem. Z reguły jest to dla niej niespodzianka.

Baby shower warto zaplanować maksymalnie kilka tygodni przed planowanym porodem. Chodzi o to, aby przyszła mama mogła pochwalić się już pokaźnym brzuszkiem, ale nie była jeszcze na tyle zmęczona, by nie móc w tym wydarzeniu aktywnie uczestniczyć.

Taką imprezę zorganizować można w domu, w restauracji, na świeżym powietrzu o ile pogoda na to pozwala. Ważne jest, by wszystkie elementy tego wydarzenia nawiązywały do narodzin dziecka, które już niebawem przyjdzie na świat.

Dekoracja kluczem do sukcesu

Coraz częściej organizujemy wydarzenia z jakiegoś powodu i chcemy je odpowiednio zaakcentować. Nie inaczej jest w przypadku baby shower. Oczywiście podstawą jest solidny prezent dla młodej mamy – to najczęściej elementy wyprawki dla noworodka, ale nie można zapominać też o całej oprawie, która nada właściwy klimat.

Ponieważ baby shower odbywa się pod koniec ciąży, doskonale znana jest już płeć dziecka. Dzięki temu dodatki można zaplanować w konkretnym kolorze. Podstawą są balony, można zamówić całe bukiety balonowe. Warszawa i inne miasta w Polsce już od jakiegoś czasu dysponują szeroką ofertą tego rodzaju dekoracji.

Oprócz tego trzeba zadbać o okazały tort i oczywiście menu – ważne, by to było dostosowane do diety kobiety w ciąży.

Co robić podczas baby shower?

Nie da się ukryć, że baby shower to niezwykle kameralna, ale też babska impreza. Najczęściej spotykają się na niej przyjaciółki ciężarnej, by wspólnie cieszyć się ze zbliżającego się porodu. Wydarzenie ma być wesołe, nie ma tu miejsca na opowieści o strasznych porodach, chorobach czy innych traumach. To optymistyczny czas, w którym zadbać można o organizację małych konkursów, quizów, wróżb, a wszystkie te elementy oczywiście mają poruszać temat dziecka czy stanu błogosławionego.

Baby shower ma odprężać przyszłą mamę, ma być dla niej rozrywką, chwilą relaksu, miło spędzonym czasie w gronie najbliższych. Po porodzie nie szybko nadarzy się kolejna okazja, by móc w spokoju porozmawiać.

Warto wiedzieć

Nie ma wątpliwości, że ważnym elementem każdego baby shower jest prezent dla młodej mamy. Najlepiej dowiedzieć się, jakich elementów wyprawki jej brakuje. Popularną formą jest składka na jeden większy podarunek, na przykład łóżeczko, kołyskę, bujak. Rzadziej wręcza się przypadkowe podarunki, takie jak grzechotki czy ubranka. Dobrze, by baby shower było nie tylko imprezą towarzyską, ale zawierało również element praktyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *