Jak zadowolić wszystkich gości na uroczystości?

Dla kogo to przyjęcie

Wiele osób, zapytanych o to dla kogo jest organizowana uroczystość, jednogłośnie odpowiada, że dla gości. Podczas organizacji urodzin, Komunii Świętej, Chrztu Świętego, wesela czy rocznicy ślubu wydaje się nam, że to wszystko robimy dla siebie, a podświadomie działamy tak aby zadowolić nie siebie, a zaproszone osoby. Czy to nie jest właśnie potwierdzenie powyższej tezy, że planujemy przyjęcie przede wszystkim dla gości? Co więcej poświęcamy swój czas, rwiemy sobie włosy z głowy i staramy się jak możemy aby zadowolić wszystkich. Czy to w ogóle możliwe?

Jak zorganizować przyjęcie i nie zwariować

Urodziny, Komunia Święta, Chrzest Święty z reguły nie jest bardzo dużą imprezą. Zapraszamy najbliższą rodzinę i przyjaciół. Najczęściej liczba gości nie przekracza kilkunastu osób. Takie przyjęcie często wyprawiamy w domu. Wtedy naszym głównym problemem jest zapewnienie jedzenia i picia. Najczęściej decydujemy się na zrobienie wszystkiego w pojedynkę. Wtedy przed nami zakupy, przyrządzanie kilku posiłków i obsługa imprezy. Nawet kilkanaście osób w domu oznacza, że na tej uroczystości raczej nie będziemy odpoczywać. Możemy także zarezerwować miejsce w restauracji, a wtedy będziemy musieli tylko wybrać menu, czyli odejdą nam całe przygotowania i późniejsza obsługa uroczystości. Kiedy jednak mówimy o przyjęciu weselnym zaczynają pojawiać się trudności. Przyjęcia weselne to dużo więcej rzeczy do zaplanowania , zorganizowania i dopilnowania. Wesele to także dużo większa liczba gości. Kiedy nie zajmujemy się tym na co dzień może przysporzyć nam to wiele trudności. Samo planowanie może być tak czasochłonne i wymagające, że zapominamy o tym, że powinien być to dla nas przede wszystkim dzień wypełniony szczęściem i miłością. Warto więc nie działać w pojedynkę i zatrudnić konsultanta ślubnego. Wedding planner przejmie obowiązki, a my będziemy mogli również być gośćmi na naszej imprezie, a nie tylko zamartwiać się czy wszystko idzie zgodnie z planem. Pomoc profesjonalisty przy organizacji dużych uroczystości to świetne rozwiązanie. Tylko w ten sposób zapomnisz o przeszkodach i będziesz w pełni cieszyć się dniem, który jest przede wszystkim dla siebie.

Jak zadowolić wszystkich gości

Nie owijając w bawełnę. Mówiąc szczerze i jednym zdaniem. Nie da się zadowolić wszystkich gości (chyba, że organizujesz romantyczną kolacje dla swojego ukochanego, wtedy masz szansę, że zadowolisz wszystkich gości, czyli swojego partnera). Im większa impreza tym bardziej jest to trudne. Co więcej, naszym zdaniem, nie to jest najważniejsze. To Twoje urodziny, wesele, rocznica ślubu więc to Ty masz być zadowolony. Tak samo jest gdy organizujesz Komunie czy Chrzest Święty. To solenizant ma być zadowolony i Ty jako rodzic. Oczywiście nasi goście powinni być dla nas ważni. Muszą czuć się komfortowo, nie chodzić cały dzień głodni czy czuć, że ktoś się nimi „opiekuje”. Jednak dostosowywanie wszystkiego pod zaproszone osoby mija się z celem. Tyle ile ludzi tyle charakterów i upodobań. Nigdy jedno rozwiązanie nie zadowoli każdego. Myśl więc o sobie i wybieraj takie rozwiązania, które Ci się podobają i są dobre dla Ciebie. Ty jesteś gwiazdą wieczoru i to Ty masz być na pierwszym miejscu.

Podziel się naszym tekstem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *