Ślub nad brzegiem morza – jak to zorganizować?

Marzenie od dziecka

Ślub i wesele to plany, które w naszej głowie układają się często od dziecka. Dotyczy to zwłaszcza małych dziewczynek, które już w przedszkolu wyobrażają sobie siebie jako pannę młodą krocząca po czerwonym dywanie z długim na kilka metrów welonie. Każdy ślub widziany w telewizji jest pretekstem to rozmyślań o naszym wymarzonym dniu. Wersja filmowa oczywiście, niczym nie zakłócona, jest idealnym obrazem tego co chcielibyśmy przeżyć. Należy jednak pamiętać, że to film, a każdą scenę można powtórzyć. Inaczej będzie z nami i naszym własnym ślubem. Tutaj wszystko musi wyjść za pierwszym razem, bo nie będzie powtórek.

Romantyczne wesele

Kiedy układamy plan wesela zastanawiamy się co zrobić aby gości również przenieść w ten romantyczny nastrój. Dobrą metodą aby nasz ślub był jak z bajki jest zamiana tradycyjnej scenerii na bardziej zmysłową. Musimy wiedzieć, że kościół nie jest jedynym miejscem, w którym ksiądz może udzielić nam ślubu. Jeszcze mniej skomplikowane jest to kiedy bierzemy ślub cywilny. Urzędnik przybędzie w miejsce, jakie tylko sobie wymarzymy. Stąd też coraz częstsze pomysły na organizację ślubu nad brzegiem morza. To także często spotykany motyw w naszych ulubionych filmach. Jednak skoro tak bardzo nas to urzekło czemu nie przenieść tego w realny świat. Nasze wesele jest tylko nasze i ma podobać się przede wszystkim nam. Ślub nad brzegiem morza ma być spełnieniem naszych dziecięcych wyobrażeń o idealnym dniu. Ten dzień właśnie taki ma być. Pamiętaj, że wszystko zależy od ciebie.

Ślub nad brzegiem morza

Tak jak wspominaliśmy ślub nad brzegiem morza to bardzo romantyczna sceneria. Dzięki temu będzie on jak z bajki. Nastrój z pewnością udzieli się wszystkim zebranym gościom. Ponadto, jest to także mniej popularne miejsce. Na pewno też będzie dla nas bardziej osobista, aniżeli kolejny ślub w pokoju urzędu, gdzie pod drzwiami czeka już kolejna młoda para. Organizując ślub nad brzegiem morza wszystko jest tam dla nas.

Należy jednak pamiętać, że ślub nad brzegiem morza wiąże się z tym, że odbywa się na świeżym powietrzu. Nawet jeśli dotyczy to samej uroczystości zaślubin, a całe wesele będzie odbywało się w budynku, nawet w tym przypadku dobrze wyposażyć się w jakąś alternatywę, na wypadek niesprzyjających warunków pogodowych. Poza przenoszeniem uroczystości do budynku, można pomyśleć chociażby o namiotach czy przenośnym zadaszeniu, które osłoni nas i naszych gości.

Ślub nad brzegiem morza może być romantycznym spełnieniem naszych marzeń, jednak warto dobrze go zaplanować.

Podziel się naszym tekstem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *