przygoda

Połowy w Amazonii

Połowy w Amazonii

„Zabij ją! Zabij ją natychmiast!!!” – Indianin rzucił się w moim kierunku i wytrącił mi piranię z ręki. Następnie uderzył ją kilkakrotnie płazem maczety. Rybą wstrząsnęły śmiertelne konwulsje. Po chwili znieruchomiała. „Oszalałeś?!” – pytam mojego indiańskiego przewodnika. „Nigdy nie bierz żywej piranii do ręki” – odpowiada. „Kiedyś widziałem jak pewien człowiek trzymał żywą piranię w ręku na żyłce tak jak ty przed chwilą. Nagle ryba podskoczyła w górę i jednym zwarciem szczęk odgryzła mu palec”.

CZYTAJ DALEJ »
Tam gdzie żyją Indianie

Tam gdzie żyją Indianie

W meksykańskim stanie Chiapas znajduje się wioska San Juan Chamula. Żyją w niej Indianie, którzy przez setki lat zachowali swój język, kulturę i obyczaje. Indianie z plemienia Tzotzil od niepamiętnych czasów żyli w tych okolicach. W 1484 roku zostali podbici przez plemiona Indian Majów i zasymilowali się z nimi. Dopiero po roku 1527, kiedy to zostali zaatakowani przez hiszpańskich konkwistadorów, uciekli przed represjami zdobywców i schronili się w niedostępnych górach stanu Chiapas.

CZYTAJ DALEJ »
Rzeką przez Amazonię

Rzeką przez Amazonię

Pomysł spłynięcia Marańon w głąb tropikalnej dżungli nie był łatwy do zrealizowania. To w końcu jedna z największych rzek Amazonii znajdujących się na terenie Peru. Przygody, które przeżyłem podczas tej eskapady przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

CZYTAJ DALEJ »